EDAC Inc. 629-43W2650-4NC
Part No.:
629-43W2650-4NC
Description:
CONN D-SUB PLUG 43POS R/A SOLDER
Shipping
629-43W2650-4NC Information
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)