EDAC Inc. 629-36W4640-7TA
Part No.:
629-36W4640-7TA
Description:
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SOLDER
Shipping
629-36W4640-7TA Information
Number of Positions:
36 (32 + 4 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Board Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness:
30.0µin (0.76µm)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)