EDAC Inc. 629-36W4240-7N5
Part No.:
629-36W4240-7N5
Description:
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SOLDER
Shipping
629-36W4240-7N5 Information
Number of Positions:
36 (32 + 4 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness:
Flash
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)