EDAC Inc. 629-27W2640-4N5
Part No.:
629-27W2640-4N5
Description:
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
Shipping
629-27W2640-4N5 Information
Number of Positions:
27 (25 + 2 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)