EDAC Inc. 629-27W2640-3N1
Part No.:
629-27W2640-3N1
Description:
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
Shipping
629-27W2640-3N1 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)