EDAC Inc. 629-27W2640-2N2
Part No.:
629-27W2640-2N2
Description:
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
Shipping
629-27W2640-2N2 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)