EDAC Inc. 629-25W3640-4N2
Part No.:
629-25W3640-4N2
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Shipping
629-25W3640-4N2 Information
Number of Positions:
25 (22 + 3 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)