EDAC Inc. 629-24W7650-2T3
Part No.:
629-24W7650-2T3
Description:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Shipping
629-24W7650-2T3 Information
Number of Positions:
24 (17 + 7 Power)
Number of Rows:
2
Shell Size, Connector Layout:
5 (DD, D) - 24W7
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)