EDAC Inc. 629-24W7650-2N6
Part No.:
629-24W7650-2N6
Description:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Shipping
629-24W7650-2N6 Information
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)