EDAC Inc. 629-24W7650-1N5
Part No.:
629-24W7650-1N5
Description:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Shipping
629-24W7650-1N5 Information
Number of Positions:
24 (17 + 7 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)