EDAC Inc. 629-21W4650-3N2
Part No.:
629-21W4650-3N2
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Shipping
629-21W4650-3N2 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)