EDAC Inc. 629-21W4640-7NA
Part No.:
629-21W4640-7NA
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Shipping
629-21W4640-7NA Information
Number of Positions:
21 (17 + 4 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Board Side (M3)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)