EDAC Inc. 629-21W4640-4TE
Part No.:
629-21W4640-4TE
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Shipping
629-21W4640-4TE Information
Number of Positions:
21 (17 + 4 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)