EDAC Inc. 629-21W4640-4N4
Part No.:
629-21W4640-4N4
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Shipping
629-21W4640-4N4 Information
Number of Positions:
21 (17 + 4 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)