EDAC Inc. 629-17W5650-4N4
Part No.:
629-17W5650-4N4
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Shipping
629-17W5650-4N4 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)