EDAC Inc. 629-17W5650-3TE
Part No.:
629-17W5650-3TE
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Shipping
629-17W5650-3TE Information
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)