EDAC Inc. 629-17W5650-3T3
Part No.:
629-17W5650-3T3
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Shipping
629-17W5650-3T3 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)