EDAC Inc. 629-17W5650-2NB
Part No.:
629-17W5650-2NB
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Shipping
629-17W5650-2NB Information
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)