EDAC Inc. 629-17W5640-7T5
Part No.:
629-17W5640-7T5
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Shipping
629-17W5640-7T5 Information
Number of Positions:
17 (12 + 5 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)