EDAC Inc. 629-17W5640-2TE
Part No.:
629-17W5640-2TE
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Shipping
629-17W5640-2TE Information
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)