EDAC Inc. 629-13W6650-2T1
Part No.:
629-13W6650-2T1
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Shipping
629-13W6650-2T1 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)