EDAC Inc. 629-13W6650-1T3
Part No.:
629-13W6650-1T3
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Shipping
629-13W6650-1T3 Information
Number of Positions:
13 (7 + 6 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)