EDAC Inc. 628W17W2622-4NA
Part No.:
628W17W2622-4NA
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS PNL MNT
Shipping
628W17W2622-4NA Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Power)
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 40A