EDAC Inc. 628W17W2622-3N2
Part No.:
628W17W2622-3N2
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS PNL MNT
Shipping
628W17W2622-3N2 Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Power)
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 30A