EDAC Inc. 628-47W1624-1T2
Part No.:
628-47W1624-1T2
Description:
CONN D-SUB RCPT 47POS VERT SLDR
Shipping
628-47W1624-1T2 Information
Number of Positions:
47 (46 + 1 Power)
Number of Rows:
3
Shell Size, Connector Layout:
5 (DD, D) - 47W1
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A