EDAC Inc. 628-43W2624-3N1
Part No.:
628-43W2624-3N1
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
Shipping
628-43W2624-3N1 Information
Number of Positions:
43 (41 + 2 Power)
Number of Rows:
3
Shell Size, Connector Layout:
5 (DD, D) - 43W2
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A