EDAC Inc. 628-43W2624-1NE
Part No.:
628-43W2624-1NE
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
Shipping
628-43W2624-1NE Information
Mounting Type:
Through Hole
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A