EDAC Inc. 628-43W2624-1N4
Part No.:
628-43W2624-1N4
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
Shipping
628-43W2624-1N4 Information
Mounting Type:
Through Hole
Flange Feature:
Board Side (4-40); Mating Side (4-40)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A