EDAC Inc. 628-43W2622-2N2
Part No.:
628-43W2622-2N2
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS SOLDER CUP
Shipping
628-43W2622-2N2 Information
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Termination:
Solder Cup
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 20A