EDAC Inc. 628-36W4624-4N4
Part No.:
628-36W4624-4N4
Description:
CONN D-SUB RCPT 36POS VERT SLDR
Shipping
628-36W4624-4N4 Information
Flange Feature:
Board Side (4-40); Mating Side (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 40A