EDAC Inc. 628-36W4622-4T1
Part No.:
628-36W4622-4T1
Description:
CONN D-SUB RCPT 36POS SOLDER CUP
Shipping
628-36W4622-4T1 Information
Number of Positions:
36 (32 + 4 Power)
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Shell Size, Connector Layout:
5 (DD, D) - 36W4
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination:
Solder Cup
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 40A