EDAC Inc. 628-17W5624-3N3
Part No.:
628-17W5624-3N3
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Shipping
628-17W5624-3N3 Information
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A