EDAC Inc. 628-17W5624-1TC
Part No.:
628-17W5624-1TC
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Shipping
628-17W5624-1TC Information
Flange Feature:
Board Side (M3); Mating Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A