EDAC Inc. 628-17W5622-4N2
Part No.:
628-17W5622-4N2
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS SOLDER CUP
Shipping
628-17W5622-4N2 Information
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 40A