EDAC Inc. 628-17W5622-1N1
Part No.:
628-17W5622-1N1
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS SOLDER CUP
Shipping
628-17W5622-1N1 Information
Number of Positions:
17 (12 + 5 Power)
Shell Size, Connector Layout:
4 (DC, C) - 17W5
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness:
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps):
5A, 10A