EDAC Inc. 628-17W2224-4N2
Part No.:
628-17W2224-4N2
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Shipping
628-17W2224-4N2 Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Power)
Mounting Type:
Through Hole
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness:
Flash
Current Rating (Amps):
5A, 40A