EDAC Inc. 627W17W2624-2ND
Part No.:
627W17W2624-2ND
Description:
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Shipping
627W17W2624-2ND Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Power)
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Flange Feature:
Board Side (M3)
Termination:
Solder
Current Rating (Amps):
5A, 20A