EDAC Inc. 627W17W2624-1N2
Part No.:
627W17W2624-1N2
Description:
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Shipping
627W17W2624-1N2 Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Power)
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Termination:
Solder
Current Rating (Amps):
5A, 10A