EDAC Inc. 627W17W2622-1NA
Part No.:
627W17W2622-1NA
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS PNL MNT
Shipping
627W17W2622-1NA Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Power)
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Termination:
Solder Cup
Current Rating (Amps):
5A, 10A