EDAC Inc. 627-47W1624-3TE
Part No.:
627-47W1624-3TE
Description:
CONN D-SUB PLG 47POS PNL MT SLDR
Shipping
627-47W1624-3TE Information
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A