EDAC Inc. 627-43W2624-4T4
Part No.:
627-43W2624-4T4
Description:
CONN D-SUB PLG 43POS PNL MT SLDR
Shipping
627-43W2624-4T4 Information
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole
Flange Feature:
Board Side (4-40); Mating Side (4-40)
Termination:
Solder
Current Rating (Amps):
5A, 40A