EDAC Inc. 627-43W2622-4T2
Part No.:
627-43W2622-4T2
Description:
CONN D-SUB PLUG 43POS SOLDER CUP
Shipping
627-43W2622-4T2 Information
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Termination:
Solder Cup
Current Rating (Amps):
5A, 40A