EDAC Inc. 627-27W2624-1T4
Part No.:
627-27W2624-1T4
Description:
CONN D-SUB PLG 27POS PNL MT SLDR
Shipping
627-27W2624-1T4 Information
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole
Flange Feature:
Board Side (4-40); Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A