EDAC Inc. 627-27W2624-1N5
Part No.:
627-27W2624-1N5
Description:
CONN D-SUB PLUG 27POS VERT SLDR
Shipping
627-27W2624-1N5 Information
Mounting Type:
Through Hole
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A