EDAC Inc. 627-27W2622-2TA
Part No.:
627-27W2622-2TA
Description:
CONN D-SUB PLUG 27POS SOLDER CUP
Shipping
627-27W2622-2TA Information
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature:
Board Side (M3)
Termination:
Solder Cup
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 20A