EDAC Inc. 627-25W3624-1T1
Part No.:
627-25W3624-1T1
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Shipping
627-25W3624-1T1 Information
Mounting Type:
Through Hole
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A