EDAC Inc. 627-25W3624-1NA
Part No.:
627-25W3624-1NA
Description:
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
Shipping
627-25W3624-1NA Information
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole
Flange Feature:
Board Side (M3)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A