EDAC Inc. 627-25W3622-3N2
Part No.:
627-25W3622-3N2
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS SOLDER CUP
Shipping
627-25W3622-3N2 Information
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Termination:
Solder Cup
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A