EDAC Inc. 627-21W4624-4T5
Part No.:
627-21W4624-4T5
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS VERT SLDR
Shipping
627-21W4624-4T5 Information
Mounting Type:
Through Hole
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 40A