EDAC Inc. 627-17W5624-4N5
Part No.:
627-17W5624-4N5
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
Shipping
627-17W5624-4N5 Information
Mounting Type:
Through Hole
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 40A